LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Żagań

Sportowa rywalizacja

 

Przez trzy dni stycznia blisko sześćdziesięciu zawodników – żołnierzy rywalizowało w pancernej stolicy Polski – Żaganiu o miano najlepszego z najlepszych w tenisie stołowym.

Tegoroczne mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ) grupy pierwszej – 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przeprowadzone zostały na żagańskiej Arenie w dniach od 23 do 25 stycznia br. Celem trzydniowych rozgrywek, prócz walki o podium, było także wyłonienie reprezentacji grupy do przyszłych mistrzostw Wojska Polskiego w tej dyscyplinie sportu.

W szranki stanęły pięcioosobowe zespoły grupy pierwszej, wśród której znaleźli się przedstawiciele wszystkich jednostek wojskowych Czarnej Dywizji, a także reprezentanci 6. Brygady Powietrznodesantowej (6BPD) z Krakowa, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (21BSP) z Rzeszowa, 1. pułku saperów z Brzegu (1psap), 5. pułku chemicznego (5pchem) z Tarnowskich Gór, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWIiChem) z Wrocławia oraz Ośrodków Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) Żagań i Wędrzyn.

Rozgrywane w trzech kategoriach, w systemie „każdy z każdym” pingpongowe potyczki były niezwykle zacięte. Przez trzy dni na dwunastu stołach jednocześnie rozegrano blisko czterysta meczów. – W tej dyscyplinie sportu istotna jest koncentracja, opanowanie, a jednocześnie szybkość i refleks. Wielu zawodników z naszych jednostek, to gracze reprezentujący naprawdę świetną technikę, mogący się poszczycić znaczącymi osiągnięciami. – zaznaczył szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu Czarnej Dywizji, major Tomasz Siemion.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet miejsce pierwsze wywalczyła szeregowy Bożena Chocimko z międzyrzeckiej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Tuż za nią sklasyfikowana została szeregowy Anna Korczyc z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, zaś brąz wywalczyła reprezentantka Brzegu, szeregowy Joanna Lebiedź z 1psap. Wśród mężczyzn w grupie do lat 35 miejsca od pierwszego do trzeciego wywalczyli odpowiednio: starszy szeregowy Wojciech Chwastyniak z 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska, starszy szeregowy Wojciech Iwasyszyn z brzeskiego 1psap oraz szeregowy Marcin Wołowicki z 23 Śląskiego pułku artylerii z Bolesławca. W grupie powyżej 35 lat mężczyzn złoto wywalczył plutonowy Radosław Malinowski z wrocławskiego CSWIiChem. Srebrny kruszec przypadł zawodnikowi 1psap, starszemu kapralowi Krzysztofowi Packowi, zaś na trzecim miejscu podium stanął major Mariusz Radecki z 23Śpa z Bolesławca.

W klasyfikacji zespołowej laur pierwszeństwa zdobyła reprezentacja 1psap z Brzegu. Tuż za nią sklasyfikowani zostali reprezentanci CSWIiChem z Wrocławia, zaś trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele 4Zpplot z Czerwieńska.

Zwycięzcom tegorocznych potyczek gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za dostarczone emocje w duchu sportowej rywalizacji.

Tekst: por. Krzysztof Gonera

Zdjęcia: por. Krzysztof Gonera, st. chor. Rafał Mniedł

%d bloggers like this: