LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Muzyka Żagań

Ziemia Zakazana + Negative One Żagań Elektrownia w Żaganiu

27 października w godzinach 19:00  22:00 Klub Elektrownia w Żaganiu

Ziemia Zakazana powstała w marcu 2013 roku w Lesznie. Po miesiącu istnienia na fanpage’u pojawił się pierwszy singiel wraz z teledyskiem do utworu „Dla Was Piekło”, a zespół rozpoczął koncertowanie. 
Szczególnym wydarzeniem dla zespołu była możliwość otwarcia sceny Antyradia na jednym z największych polskich festiwali metalowych – MetalFest 2013 w Jaworznie, gdzie został zarejestrowany klip do utworu „Inny”. 
W międzyczasie 22 lipca 2013r. zespół nakładem własnym wypuścił Extended Play 13′, która w pierwszych tygodniach sprzedaży przekroczyła kilkadziesiąt egzemplarzy. Za realizację dźwięku na krążku odpowiedzialny był Tomasz Zed Zalewski.

Pięć miesięcy od ogłoszenia światu nazwy „Ziemia Zakazana” zespół został zaproszony do udziału w dwóch trasach koncertowych z zespołem Hunter – „Królestwo” i „Imperium Tour” 

W styczniu 2014r. Ziemia Zakazana po raz pierwszy zagrała koncert na Wyspach Brytyjskich, a był to WOŚP w Hull dla Polonii. Szybciej niż się spodziewali, powrócili do Wielkiej Brytanii aby wspólnie z Lady Pank zagrać w muzycznej świątyni Londynu – IndigO2 Arena. 
W maju muzycy weszli do Sound Division Studio w Warszawie, by zarejestrować utwory na swoją debiutancką płytę. Znalazło się tam 12 kompozycji, a w dwóch gościnnie pojawił się Michał Jelonek. Inżynierią dźwięku zajął się Filip „Heinrich” Hałucha.
 10 kwietnia 2015r. album pt. „Nieśmiertelność” wydany za pośrednictwem wytwórni Fonografika trafił do oficjalnej sprzedaży.

Rok 2016 rozpoczął się kolejnym sukcesem – portal DeathMagnetic.pl wyróżnił Ziemię Zakazaną w kategorii Płyta Roku 2015 – Polska.
Niestety w międzyczasie doszło do licznych konfliktów i rozłamu wewnątrz kapeli, czego skutkiem było odejście wokalisty Grzegorza Żygonia. Niedługo po tym zdarzeniu zespół zdecydował się opuścić również basista Kacper Brzeskot. 
Gitarzysta Maciej Rosik z perkusistą Szymonem Wawrockim postanowili nie zaprzepaścić dorobku artystycznego i jednego dnia znaleźli dwa nowe filary dla Ziemi Zakazanej – wokalistę Damiana Kikołę i basistę Pawła Dudziaka. Zespół bardzo szybko nakreślił swoje cele i zaczął przygotowywać materiał na kolejną płytę. W niedługim czasie udało się wrócić na trasę wraz z zaprzyjaźnionym już zespołem Hunter.

Kiedy zespół zebrał materiał na kolejną płytę, postanowił nagrać ją w studiu Custom34 w Gdańsku, gdzie pod okiem Piotra Łukaszewskiego zarejestrował materiał. Płyta „4 Ściany absurdu” ukazała się na początku 2017 roku, a dystrybucją cyfrową po raz kolejny zajęła się warszawska Fonografika. Mix i mastering to dzieło Tomasza Zeda Zalewskiego. 

W międzyczasie zespół zrealizował kilka klipów do utworów z najnowszej płyty, ale jego głównym celem stała się własna trasa koncertowa. Na trasę zaproszony został zespół Chupa i razem udało się zagrać około 10 koncertów. 

Obecnie zespół pracuję nad materiałem na kolejną płytę. Pewnym jest, że po raz kolejny słuchacze zostaną zaskoczeni formą, treścią i przekazem.

 „Ziemia Obiecana, dla nas zawsze Zakazana”

%d bloggers like this: