LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Bolesławiec Wydarzenia/Informacje

23. Bolesławieckie Święta Ceramiki

 

W dniach 16 – 20 sierpnia zapraszamy na 23. Bolesławieckie Święto Ceramiki. W weekend na dużej scenie, wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej: Anna Wyszkoni, Fun Factory, Michał Szpak oraz grupy Manchester i Sachiel.

Podczas 23. Bolesławieckiego Święta Ceramiki w piątek, 18 sierpnia, tuż po zakończeniu parady „Kobaltowa moda” i oficjalnym otwarciu imprezy, na dużej scenie zagra grupa Manchester. Zespół powstał w 2006 roku w Toruniu. Od początku swojego istnienia zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem, nawiązuje – nie tylko graniem, ale i swoją nazwą – do Oasis, jednego ze swoich ulubionych wyspiarskich bandów.

Następnie odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru, wspaniałej wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów Anny Wyszkoni. Jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ania Wyszkoni w swoim dorobku ma imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. W marcu tego roku ukazała się jej najnowsza płyta „Jestem tu nowa”. Artystka, w tym roku, obchodzi również Jubileusz 20-lecia pracy scenie.

Kolejnego dnia 19 sierpnia, na dużej scenie również dwa koncerty. Jako pierwsza zaprezentuje się grupa hip-hopowa Sachiel – zwycięzcy siódmej edycji talent-show, programu „Must Be The Music”. Zespół powstał w 2013 roku i od początku istnienia miesza style hip-hop z popem.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie legenda muzyki tanecznej lat 90 – Fun Factory. Czołowy zespół sceny euro dance z Niemiec ma na swoim koncie takie hity jak „I wanna be with U”, „Doo Wah Diddy!” czy „Celebration”.

W niedzielę, 20 sierpnia przed publicznością wystąpi niezwykle utalentowany, charyzmatyczny właściciel jednego z najlepszych głosów w historii polskiej muzyki rozrywkowej Michał Szpak. Wokalista wykonuje utwory z pogranicza popu i rocka. Michał Szpak szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. W 2015 roku został laureatem nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W ubiegłym roku bardzo dobrze przyjętym utworem „Color of Your Life” reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jest laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

%d bloggers like this: