LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Żagań

Najlepsi z najlepszych

 

W piątek 23 czerwca br. w pancernej stolicy Polski – Żaganiu zakończono kilkudniową rywalizację w ramach turnieju piłki nożnej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


W szranki sportowego współzawodnictwa stanęło siedem drużyn wystawionych przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej, 12 Dywizję Zmechanizowaną, 16 Dywizję Zmechanizowaną, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Żandarmerię Wojskową.

Począwszy od poniedziałku, każdego dnia na płytach boisk „Czarnych” Żagań oraz sportowego kompleksu Arena rozgrywano kilka meczów. W fazie eliminacyjnej drużyny podzielone na dwie grupy walczyły o przejście do półfinałów w systemie „każdy z każdym”. Na tym etapie w pojedynkach z tarczą wyszły zespoły Czarnej Dywizji, 16 Dywizji Zmechanizowanej, 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz Marynarki Wojennej.

Czwartkowe spotkania stanowiły ostateczny sprawdzian wypracowanych trenerskich ustaleń i strategii oraz ich realizacji podczas meczów już na murawie. W wyniku tych potyczek po zaciętym dziewięćdziesięcio minutowym pojedynku finałowym Puchar Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych, a tym samym pierwsze miejsce wywalczyła drużyna 16 Dywizji Zmechanizowanej. W spotkaniu na szczycie sportowcy z Elbląga starli się z drużyną 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem dwa do dwóch. Rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, w których lepsi okazali się elbląscy zawodnicy. Na miejscu drugim sklasyfikowani zostali tym samym żołnierze Czarnej Dywizji. Trzecie miejsce przypadło 12 Dywizji Zmechanizowanej.

W godzinach wieczornych, tuż po finałowym meczu odbyła się ceremonia wręczenia trofeów. Medale wykonane z trzech rodzajów kruszców odebrały najlepsze drużyny. Na koniec generał Stanisław Czosnek wręczył tegorocznym triumfatorom rozgrywek Puchar Dowódcy Generalnego RSZ, który odebrał kapitan zwycięskiej reprezentacji Kamil Ulman.

Ostatnim akcentem tegorocznej edycji piłkarskich rywalizacji była piątkowa zbiórka wszystkich zespołów, trenerów oraz organizatorów sportowego przedsięwzięcia, podczas której odpowiedzialni za organizację rozgrywek podziękowali selekcjonerom, sędziom, a w szczególności zawodnikom za włożony wysiłek w tym sportowym wydarzeniu. Uhonorowano także najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców.

Tekst: por. Krzysztof Gonera

Zdjęcia: st. chor. Rafał Mniedło

%d bloggers like this: