LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Iłowa Kultura i rozrywka

Jubileuszowy XX Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Iłowej

14, 21 i 28 maja 2017 r Iłowa

Minęło dwadzieścia lat od organizacji pierwszego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Iłowej. Wydarzenie to zainicjowane zostało przez pasjonatów muzyki oraz samorząd gminy w 1998 roku. Pragnę Państwa zachęcić do udziału w jubileuszowej, dwudziestej już edycji festiwalu, która odbędzie się w 14, 21 i 28 maja br.

Kameralny charakter wydarzenia powoduje, że każdy koncert jest wyjątkowy i pozostawia wiele wspomnień jego uczestnikom. Od kilku lat jestem jednym z tych, którzy nie mogą doczekać się kolejnego festiwalowego święta.

Koncerty po raz drugi odbędą się podczas majowego Święta Kwitnących Azalii oraz Parku Dworskiego w Iłowej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. Pana Waldemara Gawiejnowicza, księdza proboszcza Tadeusza Lubiatowskiego, dyrektor GCKIS Marii Żarskiej oraz wyjątkowych i utalentowanych muzyków iłowski festiwal przetrwał próbę czasu i stał się prawdziwą ucztą dla melomanów.

Zbudowane w latach trzydziestych XX wieku 28-głosowe organy Kempera stanowią perłę budownictwa organowego na Ziemi Lubuskiej. Częściowo odrestaurowane w ubiegłym roku, są muzycznym symbolem Iłowej. W festiwalowe wieczory ich bogaty dźwięk wypełnia osiemnastowieczną świątynię, nadając koncertom podniosły i niepowtarzalny nastrój.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje ze strony http://ilowa.pl/aktualnosci/jubileuszowy-festiwal

%d bloggers like this: