LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Lubsko Muzyka

Rockowe Granie w Lubsku

W dniach 9-10 czerwca 2017 w Lubsku nad zalewem „Karaś” odbędzie się Rockowe Granie. W ciągu dwóch dni zagrają takie zespoły jak: Materia, Steel Drunk, Mindfak, Cukyer, Snowblind i wiele innych. Co najważniejsze – impreza nie jest biletowana a organizatorzy oferują również darmowe pole namiotowe.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Krzysztof Uliasz – jeden z założycieli Stowarzyszenia Lubsko Portafi. Wszystko zaczęło się od tego, że na swoje 30-te urodziny chciał zaprosić zespół Venflon. Kiedy znajomi pomagali mu zgromadzić środki na te przedsięwzięcie, wspólnie stwierdzili, że można by było zrobić koncert w plenerze.

„W taki oto sposób poszedłem z propozycją do miasta i dostałem zgodę na zorganizowanie pierwszej edycji. W związku z tym, że odbiór był mega postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję” – mówi Krzysztof. Niewiele później powstało stowarzyszenie.
Na łamach Magazynu Lubskiego na pytanie o przyczyny zalegalizowania odpowiedział: „Działając oficjalnie łatwiej jest zabiegać o sponsorów na imprezy kulturalne i załatwiać różnego rodzaju urzędowe sprawy. Członek stowarzyszenia jest poważniej traktowany niż osoba z ulicy, a firmy, przekazując nam darowizny, mogą je sobie odliczyć od podatku”.

Stowarzyszenie jest otwarte na każdą formę i gatunek muzyczny. Wspiera i organizuje zarówno festy/koncerty hip-hopowe jak i właśnie rockowe (głównie mało znane kapele, aby te mogły pokazać się szerszemu gronu odbiorców). W tym roku Rockowe Granie potrwa aż 2 dni!

Dzień pierwszy:

-Cukyer
-Anicca
-BlueCrunch
-RADCURIE
-Dobre Piwo
-Denoi.

Dzień drugi:

-Steel Drunk
-Over The Under
-BLACK Like SUGAR
-Snowblind
-Mindfak
-Materia.

W sobotę nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Będą mogły miło spędzić czas przy animacjach i zabawach na powietrzu. Przewidziane są konkursy dla małych i dużych a od godzin porannych nad zalewem „Karaś” będzie stał krwiobus. Zachęcamy do oddawania krwi.

%d bloggers like this: