LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Informacje/Wydarzenia Lubsko

Projekcje filmowe w Lubsku

NA FILMOWE EMOCJE ZAPRASZA:
VISA, OUDOOR CINEMA oraz LUBSKI DOM KULTURY
12 marca Lubski Dom Kultury

„Trolle”
Godz. 11.00
Animowany, familijny, fantasy, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O.,
cena biletu:
16 zł normalny,
14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 90 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=zbPTohytf_U
Opis:
„Trolle” to animowany film przygodowy twórców „Shreka”. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół. Znajdź swoje szczęśliwe miejsce z Trollami!

„Maria Skłodowska-Curie”
Godz. 13.00
Dramat, biograficzny, edukacyjny, ograniczenia wiekowe: od 12 lat,
cena biletu:
16 zł normalny,
14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 100 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=HAqRN6u2Yls
Opis:
Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.
„Maria Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. „Maria Curie” to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
Materiały dydaktyczne do pobrania na stronie www.kinoswiatedukacji.pl

„Kong: Wyspa Czaszki” 3D
Godz. 15.00
Fantasy, akcja, przygodowy, 3D NAPISY PL lub 2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: od 13 lat,
cena biletu 3D:
18 zł normalny,
16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 110 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=EVkRqArfGlA
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”
Godz. 17.30
Komedia, dramat, biograficzny, ograniczenia wiekowe: od 15 lat,
cena biletu:
16 zł normalny,
14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 117 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=vAP2jjB9x3I
Opis:
„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.
– Bardzo dobrze czuję się, kiedy mogę opowiedzieć historię jednostek buntujących się przeciw zipastanemu systemowi i to jest moja tematyka – mówi reżyserka filmu, Maria Sadowska. Zawsze interesuje mnie jak jednostka znajduje w sobie siłę i odwagę, żeby pójść dalej pod prąd tłumowi. Myślę, że sama nie znalazłabym w sobie tyle energii, dlatego poprzez filmy wyrażam moją tęsknotę za bycie buntownikiem – dodaje Sadowska.
Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.
Scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

„Ciemniejsza strona Greya”
Godz. 20.00
Melodramat, ograniczenia wiekowe: od 15 lat,
cena biletu:
16 zł normalny,
14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
czas trwania: 121 minut,
zwiastun: https://youtu.be/nQeya1kPGLE
Opis:
Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya”, drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Pierwsza część serii, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 560 milionów dolarów. „Ciemniejsza strona Greya” pokaże nam nieco ciemniejsze oblicze zarówno Christiana, jak i Anastasii…
Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.
W filmie zobaczymy także: Ritę Orę, Maxa Martiniego, Hugh Dancy’ego oraz laureatki Oscara – Kim Basinger i Marcię Gay Harden.

 

 

 

 

 

ZAKUP BILETÓW:
KASA KINA czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.
REZERWACJI BILETÓW można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

PRZEDSPRZEDAŻ ONLINE:
http://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/17
Uwaga! Od dnia 1 listopada, przy zakupie biletów online doliczana jest opłata transakcyjna w wysokości 1 zł brutto. Ceny biletów i zasady sprzedaży w kasie kina (w tym również poprzedzone telefoniczną rezerwacją) pozostają bez zmian. Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu naszej wizyty w danej miejscowości. Przedsprzedaż on line kończy się na 24h przed startem seansu

PROMOCJA!
Realizujemy w naszym kinie nową, niesamowitą promocję.
Przy płatności kartą Visa (zarówno w przedsprzedaży on line, jak i w kasie kina) widzowie mają możliwość zakupu biletów normalnych z 50% zniżką.
Mają też możliwość zajęcia miejsc w dwóch najlepszych rzędach oraz kupić zestawy promocyjne w naszym barku kinowym również z 50% zniżką.

%d bloggers like this: