LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wydarzenia/Informacje Żagań Zdrowie i uroda

„Zrób rakowi na przekór”

Druga ogólnopolska konferencja psychoonkologiczna: „Psychoonkologia – pełniejsze spojrzenie na leczenie onkologiczne”

konferencja-psychoonkologiczna_1

Fundacja Simontowski Instytut Zdrowia oraz NZOZ Ośrodek Terapeutyczny „Profil” zapraszają do Żagania na drugą ogólnopolską konferencję psychoonkologiczną pt. „Psychoonkologia – pełniejsze spojrzenie na leczenie onkologiczne”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 – 29 maja w salach Pałacu Książęcego w Żaganiu.

Tematem przewodnim konferencji będą zagadnienia związane ze wsparciem chorych i ich rodzin w zmaganiu się z chorobą nowotworową. Pierwsza część konferencji będzie miała charakter wykładowy, natomiast w drugiej części przewidziane są praktyczne zajęcia warsztatowe dla każdej z grup: lekarzy i pielęgniarek, profesjonalistów z dziedziny zdrowia psychicznego, fizjoterapeutów, pacjentów i ich bliskich oraz przedstawicieli administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych.

II ogólnopolska konferencja psychoonkologiczna adresowana jest do pacjentów onkologicznych (udział bezpłatny) oraz ich bliskich, lekarzy, pielęgniarek, psychologów i psychoterapeutów zainteresowanych tematem wsparcia w schorzeniach onkologicznych oraz urzędników zainteresowanych wykorzystaniem potencjału organizacji pozarządowych w realizacji zadań z zakresu ochrony oraz promocji zdrowia. Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze premiuje udział w konferencji przyznaniem 13 punktów edukacyjnych. Dodatkowo, w dniach 30 maja – 2 czerwca odbędą się warsztaty mindfulness.

Pełne informacje na stronach: www.konferencja-zagan.pl, www.simonton.pl

%d bloggers like this: