LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Szprotawa Żagań

Szprotawski dzielnicowy wśród najlepszych w Polsce

 

Asp. szt. Grzegorz Pawęska z Komisariatu Policji w Szprotawie i asp. szt. Adam Tomaśko z KPP w Słubicach (którzy reprezentowali lubuską Policję) zajęli znakomite, drugie miejsce w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Warto zaznaczyć, że z wszystkich dzielnicowych biorących udział w rywalizacji najlepiej z testem wiedzy poradził sobie asp. szt. Grzegorz Pawęska.

W dniach 19-21 października br. w Szkole Policji w Katowicach odbył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku”. Zawody ogólnopolskie były poprzedzone etapami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. W Katowicach stawiło się 34 najlepszych dzielnicowych z całego kraju. Policjanci stoczyli zaciętą rywalizację w finałowych zawodach, które składały się z pięciu konkurencji:

  • symulacji – podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową,

  • pierwszej pomocy przedmedycznej,

  • symulacji – przyjęcia interesanta,

  • strzelania,

  • testu wiedzy – w tej konkurencji najlepszy był, reprezentujący lubuską Policję, asp. szt. Grzegorz Pawęska z Komisariatu Policji w Szprotawie.

W ogólnej klasyfikacji lubuska reprezentacja dzielnicowych w składzie: asp. szt. Grzegorz Pawęska i asp. szt. Adam Tomaśko  zajęła znakomite, II miejsce. W piątek /21 października/, odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharów i dyplomów. Nagrody dla zwycięzców osobiście wręczył Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Asp. szt. Grzegorz Pawęska od 13 lat służy w Policji, od 9 jest dzielnicowym. Na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Szprotawie. Asp. szt. Adam Tomaśko od 12 lat służy w Policji, od 8 jest dzielnicowym w Posterunku Policji w Cybince.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: