LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Żagań

Kolejne wyzwania

W czwartek 30 czerwca br., w Sali Tradycji 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) w Żaganiu, miała miejsce uroczystość pożegnania dwóch żołnierzy dowództwa Czarnej Dywizji, odchodzących na kolejne stanowiska służbowe.

W tym szczególnym miejscu, podczas uroczystej zbiórki, w obecności sztandaru wojskowego, przełożeni, koledzy w służbie oraz pracownicy wojska spotkali się, aby pożegnać majora Dariusza Hurynia oraz starszego szeregowego Tomasza Dudka.

Pierwszy z żegnanych żołnierzy mianowany do stopnia podpułkownika, z początkiem lipca przystąpi do wykonywania obowiązków dowódcy dywizjonu przeciwlotniczego w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej. Za kilka dni zaś już w stopniu kaprala Tomasz Dudek rozpocznie służbę w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Służba żołnierza to pasja, która wymaga wielu wyrzeczeń, ale daje jednocześnie powód do dumy. Taki jest nasz zawód. Dziękuję Wam za to, że tak właśnie, z pasją wykonujecie swoje obowiązki. Życzę Wam żołnierskiego szczęścia. – zwrócił się do żegnanych dziś żołnierzy generał dywizji Jarosław Mika, Dowódca 11LDKPanc.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: ppor. Krzysztof Gonera

%d bloggers like this: