Zapraszamy wszystkich mieszkańców na „Dzień Otwarty ZZO Marszów” w sobotę 19 maja w godz. 10.00-15.00. W programie między innymi zwiedzanie nowoczesnego zakładu przetwarzania odpadów komunalnych, poznawanie zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz wiele konkursów i konkurencji.

Jedną z atrakcji Dnia Otwartego będzie bieg ekologiczny „Piątką z Ekoszkołą”. Miłośnicy ogródka i działki będą mogli zaopatrzyć się bezpłatnie w kompost „KOMPO-ZZO Marszów.

Program imprezy: zwiedzanie ZZO Marszów, rozdanie nagród laureatom konkursu „Wiem jak segregować” – godz.11.00, bieg dla dzieci „Mini Piątka z Ekoszkołą” – start o godz. 13.30, bieg „Piątka z Ekoszkołą” – start o godz. 14.00, warsztaty i konkursy ekologiczne, konkurencje sportowe z ekologią w tle, stoisko Nadleśnictwa Lipinki, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane i poczęstunek.

Organizatorzy: Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Marszowie i Klub Sportowy Żary Runners Team.

Partnerzy: Fundacja RECAL, Sołectwo Marszów i Nadleśnictwo Lipinki.

Patronaty honorowe: Starostwo Powiatowe w Żarach, Starostwo Powiatowe w Żaganiu, Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary, Daniel Marchewka Burmistrz Miasta Żagań, Tomasz Mrożek Wójt Gminy Żary, Tomasz Niesłuchowski Wójt Gminy Żagań.

(Źródło ZZO Marszów)