LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Świętoszów Wojsko Żagań

Wizyta ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza

Od 20 bm. na poligonach w Wędrzynie, Żaganiu i Świętoszowie w ramach ćwiczenia BORSUK-17 szkoliło się ponad 3000 żołnierzy, w tym żołnierze z 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) stacjonującej w Żaganiu. Podczas ćwiczenia zaangażowanych było blisko 600 jednostek sprzętu wojskowego, m.in. kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnia rakietowa LANGUSTA, czołgi LEOPARD 2A5 oraz amerykańskie ABRAMS-y.

Ćwiczenie BORSUK-17 weszło w ostatnią fazę, ćwiczące pododdziały wykonują zadania ogniowe. W środę, 29 listopada na świętoszowskim poligonie ziemia zagrzmi od huku artylerii, a następnie kontratak wykonają plutony zmotoryzowane na rosomakach, wspierane przez lotnictwo.

Borsuk-17, to spektakularne wydarzenie szkoleniowe Czarnej Dywizji, w którym użyto najnowocześniejszy sprzęt, w który wyposażone jest polskie wojsko, w tym między innymi AHS Krab, WR-40 Langusta, czołgi Leopard 2A5 czy KTO Rosomak w różnych wersjach.

W środę, 29 listopada br. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie obserwował na poligonie w Świętoszowie szkolenie żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (USA) w ramach trwającego ćwiczenia BORSUK-17.

Sekcja prasowa 11DKPanc

mjr Artur Pinkowski

%d bloggers like this: