LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wiadomości sportowe Wydarzenia/Informacje Żagań

I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout

3 czerwca 2017r „ZSTiL Żagań” Pomorska 7, 68-100 Żagań

3 czerwca bieżącego roku w ZSTiL w Żaganiu, ul. Pomorska 7, odbędą się I Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego w Street Workout „Bitwa o Powiat”. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz OYAMA Karate WKS „Sobieski” z Żagania. To pierwsze mistrzostwa tego rodzaju w naszym regionie o charakterze ogólnopolskim.
Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe oraz stopnie zaawansowania: „Pierwszy krok” (dla zawodników początkujących) i „Masters Champions” (dla zawodników zaawansowanych).
W konkurencji „Pierwszy krok” widzowie będą mieli przyjemność obserwować zawodników podczas podciągania nachwytem oraz wykonujących pompki klasyczne.
W drugiej konkurencji, „Masters Champions” w dwóch konkurencjach:freestyle (półtora minuty pokazu dowolnego programu), a także siłówkę (podciąganie na drążku i pompki na poręczach z obciążeniami).
Nad właściwym i merytorycznym przebiegiem Mistrzostw będzie czuwał skład sędziowski pod przewodnictwem pana Artura Niezgody, wielokrotnego Mistrza Polski w tańcu freestyle i sztukach walki. W skład komisji sędziowskiej ponadto wejdą Mariusz Drochliński, Wicemistrz Polski 2012 w podciąganiu na drążku, Mariusz Szczepanowski, Mistrz Polski Street Workout 2015 oraz Krzysztof Susidko, wielokrotny medalista zawodów ogólnopolskich.
Za sprzęt odpowiedzialne jest krakowskie przedsiębiorstwo FlowParks zajmujące się dostarczaniem profesjonalnego sprzętu do parkour park i street workout.
Dotychczasowa liczba zgłoszonych uczestników przekroczyła osiemdziesiąt osób.

%d bloggers like this: