LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Szprotawa

Spektakl „Ławeczka, czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach” w Szprotawie

08.03.2017 godz. 18.30 Szprotawski Dom Kultury

Burmistrz Szprotawy, Szprotawski Dom Kultury , zapraszają wszystkie Panie do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Przygotowaliśmy dla Pań spektakl „Ławeczka, czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach” Aleksandra Gelmana w wykonaniu aktorów Teatru Lubuskiego z Zielonej Góry.
Po spektaklu zapraszamy na wernisaż malarski Urszuli Szkop i niespodziankę.

Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

Reżyseria: Robert Czechowski,
scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak,
muzyka: Paweł Stachowiak,
obsada: Ona – Tatiana Kołodziejska, On – Janusz Młyński,
inspicjent: Waldemar Trębacz.

Kilka słów o Urszuli Szkop

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu . Uprawia następujące dyscypliny sztuki : malarstwo, grafika , rysunek , witrażownictwo . Właścicielka galerii „Pigaus” . Uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Plastyków

%d bloggers like this: