LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Muzyka

Koncert muzyki filmowej w ramach festiwalu CORNO – Brass Music Festival w Żaganiu

W czwartek 2 marca o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na specjalny koncert. W pięknej Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu wykonane zostaną najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Wstęp wolny.

Wykonawcy:
Adam Rapa – trąbka,
Jacek Obstarczyk – fortepian
Big Bang Horn Ensemble
Orkiestra PSM I i II st. w Zielonej Górze i Żaganiu
Iwan Moroz – dyrygent

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu CORNO – Brass Music Festival. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. CORNO – Brass Music Festival to połączenie warsztatów, koncertów kameralnych i symfonicznych, wykładów, wystaw instrumentów, zajęć indywidualnych i grupowych, zajęć dla profesjonalistów i pasjonatów, wydarzeń otwartych dla szerokiej publiczności w czterech lokalizacjach Zielonej Góry i Żagania. Głównym miejscem wydarzenia będzie gmach Filharmonii Zielonogórskiej z jej salą główną i kameralną. Pomysł na festiwal rodził się od dłuższego czasu. Maciej Baranowski i Łukasz Łacny, wychowankowie PSM w Zielonej Górze, wspólnie ze swoim pierwszym nauczycielem gry na rogu, Iwanem Morozem zainicjowali powstanie tego przedsięwzięcia.

Obecnie Maciej i Łukasz grają w wiodących orkiestrach w Niemczech i Polsce, ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwoliły na zaproszenie gwiazd do rodzinnej Zielonej Góry. Marzeniem organizatorów jest, aby festiwal skupiał wokół siebie doskonałych, światowej sławy muzyków, szeroką publiczność, ale także, aby rozbudzał sympatię i przywiązanie do pięknego miasta jakim jest Zielona Góra.

%d bloggers like this: