LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Żagań

Pożegnanie, awanse i przywitanie

 

W poniedziałek, 27 lutego w Sali Tradycji 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) w Żaganiu przełożeni, żołnierze i pracownicy wojska spotkali się, aby pożegnać odchodzących z szeregów Dowództwa Czarnej Dywizji oraz pogratulować awansu i przywitać w swoim gronie nowoprzybyłego oficera.

Uroczystość, która miała miejsce w Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych przeprowadzono w asyście pocztu sztandarowego Czarnej Dywizji.

W gronie żegnanych żołnierzy znalazł się kapitan Maciej Kędzia, który po ponad dwudziestu pięciu latach służby z dniem 28 lutego br. zdejmie mundur.

W poniedziałkowe popołudnie pożegnano również trzech oficerów ze sztabu Czarnej Dywizji, którzy zostali wyznaczeni na kolejne wyższe stanowiska służbowe i będą awansowani na kolejne stopnie. W śród nich znaleźli się major Ireneusz Maślanka, który został wyznaczony na stanowisko dowódcy 11 batalionu remontowego w Żaganiu.

Na kolejne wyższe stanowiska służbowe w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu skierowano dwóch oficerów, kapitana Arkadiusza Czajkowskiego, który dalszą służbę pełnić będzie w batalionie logistycznym brygady oraz kapitana Tomasza Mikołajewskiego, który będzie realizował dalsze zadania na stanowisku szefa sekcji brygady.

– Wszystkim panom gratuluję i życzę satysfakcji oraz wszystkiego najlepszego, czy to na cywilnej drodze życia, czy też na kolejnych stanowiskach. – mówił dowódca Czarnej Dywizji, generał brygady Stanisław Czosnek.

Wręczono także akt mianowania dla majora Roberta Grudzińskiego, który w związku z wyznaczeniem na nowe stanowisko w dowództwie dywizji został mianowany na pierwszy stopień oficera starszego.

Ostatnim punktem uroczystości było przywitanie w szeregach dowództwa Czarnej Dywizji porucznika Andrzeja Gorczycę, przybyłego z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, który będzie pełni obowiązki w Wydziale Wsparcia Dowodzenia i Łączności 11LDKPanc.

Po części oficjalnej i wspólnym pamiątkowym zdjęciu żołnierzom składali życzenia i gratulacje koledzy i współpracownicy.

Tekst i zdjęcia: st.chor. Rafał Mniedło

%d bloggers like this: