LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Muzyka Zielona Góra

Koncert zespołu BENEFICJENCI SPLENDORU w Zielonej Górze

Niejeden pytał, niejedna czeka i w końcu są BENEFICJENCI SPLENDORU w Obiekcie już w sobotę 25 lutego!

„Koncert trwa 1,5 godziny i ludzie generalnie są lekko zszokowani, nieskromnie pisząc, bo na żywo te numery to petarda. Gramy głównie ostrzejsze rzeczy ze wszystkich płyt. Zero przytulania i pitolenia.”

BENEFICJENCI SPLENDORU to zespół, który narodził się w 2007 roku, najpierw jako projekt solowy multiinstrumentalisty i producenta Marcina Staniszewskiego. W swoich piosenkach muzyk porusza się na granicy poezji, chwytliwej popowej piosenki, hip-hopu i elektronicznych eksperymentów. Według redakcji portalu T-Mobile Music Staniszewski zasłużył na wyróżnienie wśród młodego pokolenia muzyków (poniżej 40. roku życia), w kategorii piosenkopisarze.
Pod koniec 2011 roku ostatecznie wykrystalizował się obecny, koncertujący skład, który do tej pory wystąpił m.in. na OFF Festivalu, w radiowej Trójce, na Tauronie i w dziesiątkach klubów w całej Polsce.
Muzyka Beneficjentów Splendoru regularnie pojawia się regularnie na antenie Radiowej Trójki. Pierwszy wydany oficjalnie utwór „Moje Studio” został wydany przez dziennikarza tegoż programu Piotra Stelmacha na kompilacji „Offensywa”. W lutym 2014 roku zespół wystąpił również na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Zespół wydał do tej pory cztery albumy: „Trendywaty chłopiec” (Kartel, 2009), „Tęczy wybielacz” (2011, Sony Music), „Bóg, Honor, Mam Talent” (2013, Color My Sound) oraz „Sellfie” (Color My Sound/Audio Cave).

https://www.facebook.com/BENEFICJENCI-SPLENDORU-65206587745
https://pl.wikipedia.org/wiki/Beneficjenci_Splendoru
https://www.youtube.com/user/beneficjenci

Źródło: Materiały informacyjne organizatora.
%d bloggers like this: