LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Iłowa Policja Żagań

Dzięki policji został zatrzymany mężczyzna, który ukradł rower spod sklepu

 

Dzięki współpracy dzielnicowego z Komisariatu Policji w Iłowej, dyżurnego i policjantów z żagańskiego ogniowa patrolowo-interwencyjnego, został zatrzymany mężczyzna, który ukradł rower spod sklepu i jechał nim w kierunku swojego domu.

14 lutego tego roku jeden z dzielnicowych z Komisariatu Policji w Iłowej, w czasie wolnym od służby, przyjechał w sprawach prywatnych do Żagania. Policjant przejeżdżając ulicami miasta zauważył młodego mieszkańca Iłowej, który jechał rowerem. Z dobrego rozpoznania dzielnicowego wynikało, że ten młody człowiek, który był już w przeszłości notowany, nie przyjechał do Żagania na rowerze. Dlatego dzielnicowy podejrzewając, że mieszkaniec Iłowej mógł ukraść rower i jechał nim prawdopodobnie do domu, natychmiast powiadomił o tym oficera dyżurnego z żagańskiej jednostki Policji.

Dzięki tej informacji dyżurny skierował w rejon ulicy wylotowej w kierunku Iłowej policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Żagańscy policjanci na ul. Lotników Alianckich zatrzymali 26-letniego mieszkańca Iłowej jadącego na rowerze. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie, zatrzymany mężczyzna przyznał sie policjantom, że rower ukradł ze stojaka przy jednym ze sklepów w Żaganiu i jechał na nim w kierunku Iłowej. Rower został zabezpieczony przez policjantów i czeka na prawowitego właściciela. Za kradzież roweru mężczyzna odpowie przed sądem.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: