LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Wyniki kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017″ w Żaganiu

 

Policjanci skontrolowali półkolonie zorganizowane na terenie Żagania. Kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017″. Podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości.

W czasie ferii zimowych żagańscy policjanci podejmują działania mające na celu eliminowanie zagrożeń związanych z zorganizowanym i niezorganizowanym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Oprócz działań informacyjno – edukacyjnych, prowadzone są kontrole miejsc wypoczynku.

W środę (08.02) st. sierż. Monika Broda z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przeprowadziła kontrole półkolonii zorganizowanych na terenie Żagania. W trakcie kontroli policjantka zwróciła szczególną uwagę na właściwe zorganizowanie wypoczynku dzieci, właściwe postępowanie organizatorów i opiekunów w przypadku zaistnienia zdarzeń naruszających przepisy prawa. Kontrolujący półkolonie nie stwierdzili żadnych uchybień i nieprawidłowości. W Żaganiu zostały skontrolowane półkolonie zorganizowane w PSP nr 1, PSP nr 2, Zespole Szkół nr 1 i 2 w Żaganiu.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: