LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Wydarzenia/Informacje Żagań

Zasłużony dla miasta Żagania

 

Od bez mała dwóch dekad osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promowania wizerunku pancernej stolicy Polski, Żagania przyznawany jest medal „Zasłużony dla Miasta Żagania”

W czwartek, 19 stycznia br. podczas sesji Rady Miasta Żagania w taki właśnie sposób uhonorowany został dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc), generał dywizji Jarosław Mika.

Dziękujemy Panie Generale za służbę dla Ojczyzny, a w naszym przypadku za służbę małej Ojczyzny, jaką jest miasto Żagań. Dzięki wysiłkowi Pana Generała oraz żołnierzy Czarnej Dywizji jesteśmy tymi, którzy są rozpoznawani na mapie Polski i Europy dzięki wojsku.” – podkreślał burmistrz Daniel Marchewka.

Począwszy od roku 2003 dotychczas medal ten otrzymało tylko siedemnaście osób. Jest on dedykowany tym wszystkim, którzy w wyjątkowy sposób wpływają na rozwój naszego miasta oraz przyczyniają się do jego promocji w kraju i poza granicami.

Tak naprawdę wysiłek dowódcy jest dostrzegany, jeśli ma dobrych, podległych mu dowódców jednostek wojskowych. To cała drużyna, zespół, którym jest Czarna Dywizja składa się na to wyróżnienie. Dla mnie osobiście jest to docenienie moich wspaniałych podwładnych”. – zauważył dziękując za tę wyjątkową nobilitację dowódca 11LDKPanc, generał Mika.

Na liście osób wyróżnionych medalem Zasłużony dla Miasta Żagania znajdują się min. włodarze miast partnerskich, politycy, naukowcy i sportowcy.

Tekst: por. Krzysztof Gonera

Zdjęcia: st. chor. Rafał Mniedło

%d bloggers like this: