LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Informacje/Wydarzenia Żagań

Street Workout w Żaganiu!

 

W dniu 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie robocze poświęcone organizacji I. Mistrzostw Powiatu Żagańskiego w Street Workout w 2017 roku. Pomysłodawcą imprezy jest radny powiatowy Artur Niezgoda. 

W spotkaniu wzięli udział także starosta żagański Henryk Janowicz, przewodniczący rady powiatu Mirosław Gąsik, członek zarządu powiatu Maciej Boryna, naczelnik wydziału oświaty Michał Cisek oraz animator i jednocześnie utytułowany zawodnik w tej dyscyplinie Mariusz Drochliński ze Szprotawy.
Zgodnie z definicją street workout to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń siłowo-kondycyjnych. W ostatnich latach cieszy się wzrastającą popularnością na całym świecie, w tym również w Polsce. Jak się okazuje, w powiecie żagańskim ma wielu miłośników. Według założeń impreza miałaby odbywać się w Żaganiu cyklicznie.
W zawodach będą mogli wziąć udział zainteresowani mieszkańcy powiatu oraz zawodnicy z innych części kraju. Dokładny termin mistrzostw wraz z regulaminem wkrótce zostanie ustalony i przekazany do publicznej wiadomości.

 

 

 

 

 

 

Wiadomości pochodzą http://powiatzaganski.pl/PL/511/2818/Street_Workout_w_Zaganiu/k/#

 

%d bloggers like this: