LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Mundurowe Policja Żagań

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jazdy jest nadal najczęstszą przyczyną wypadków drogowych!

 

Pomimo zimowej aury nie wszyscy kierowcy dostosowują prędkość do trudnych warunków panujących na drogach. Żagańscy policjanci ruchu drogowego jednego dnia zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy na terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy o więcej niż 50 km/h. To skrajna nieodpowiedzialność kierowców.

W poniedziałek (16.01) jeden z patroli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadził kontrolę statyczną w miejscowości Gorzupia (gm. Żagań), gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Na terenie tej wsi są niebezpieczne zakręty, na których w 2016r. doszło do kilku kolizji i dachowań samochodów.

W godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki Citroen, które jechało z prędkością 97 km/h. Kierowca, którym był 28-letni mieszkaniec Nowego Miasteczka, przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 57 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli samochód opla astrę, który jechał z prędkością 99 km/h. 32-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy aż o 59 km/h. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali mandatem i 10 punktami karnymi.

Jazda samochodem przez wieś z prędkością prawie 100 km/h w sytuacji, kiedy na drodze jest ślisko i zalega błoto pośniegowe jest skrajną nieodpowiedzialnością i może spowodować tragiczne w skutkach wypadki. Przypominamy, że nadmierna prędkość jazdy jest nadal najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Dlatego policjanci każdego dnia, systematycznie prowadzą kontrole prędkości jazdy. W 2016r. na terenie powiatu żagańskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 97 praw jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy na terenie zabudowanym.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: