LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Szczeniaczek znalazł nowy dom

Do żagańskich policjantów zwrócił się z pomocą mężczyzna, który w kartonie przyniósł znalezionego na ulicy szczeniaczka. Jeszcze tej samej nocy porzuconym pieskiem zaopiekował się jeden z funkcjonariuszy. U policjanta szczeniaczek znalazł nowy dom.

30 grudnia tego roku, przed godziną 20.00 do przyszedł mężczyzna. Mieszkaniec Żagania w kartonie miał porzuconego szczeniaczka, którego znalazł na ulicy. Piesek był czysty, zadbany i wyglądało na to, że był prezentem pod choinkę, który nie spodobał albo się znudził.

Porzucone lub znalezione, bezpańskie psy są przekazywane do schroniska. Alternatywą było szybkie znalezienie dla szczeniaczka nowego opiekuna. Żagańscy policjanci, którzy na nocnej zmianie pełnili służbę, przekazywali swoim kolegom – funkcjonariuszom informację o porzuconym szczeniaczku, szukając dla niego nowego domu. Tej samej nocy pieskiem zaopiekował się jeden z żagańskich funkcjonariuszy. Policyjny patrol przewiózł pieska do domu policjanta, gdzie czekała na niego nowa rodzina. Jeśli nie odnajdzie się właściciel szczeniaczka, u policjanta porzucony piesek znajdzie nowy dom.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: