LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Żagańscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o kilkadziesiąt włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych

 

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali do wyjaśnienia dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o kilkadziesiąt włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Policjanci na terenie prywatnej posesji odnaleźli ponad 150 rzeczy pochodzących z tych przestępstw. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu rozpracowywali sprawy związane z kradzieżami z włamaniem do piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych, do których doszło w Żaganiu w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Efektem intensywnych działań operacyjnych było zatrzymanie 29 i 30 listopada tego roku dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Zatrzymani przez policjantów służby kryminalnej mężczyźni w wieku 22 i 25 lat nie mieli stałego miejsca zamieszkania, przebywali u kolegów i znajomych w rożnych miejscach.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali już materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 25-latkowi ośmiu zarzutów kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie Żagania, a 22-latkowi sześciu zarzutów związanych z tym samym rodzajem przestępstw. Po zatrzymaniu podejrzanych policjanci na terenie prywatnej posesji usytuowanej na peryferiach Żagania zabezpieczyli ponad 150 rzeczy (głównie różnego rodzaju elektronarzędzi i skrzynek narzędziowych) pochodzących z przestępstw. Policjanci przez kilka dni prowadzili wizje lokalne w różnych miejscach na terenie powiatu żagańskiego (głównie w Żaganiu i Szprotawie), aby ustalić, w jakich miejscach dokonali włamań dwaj zatrzymani mężczyźni. Sprawa jest rozwojowa i może dotyczyć ponad 50 kradzieży z włamaniem, do których doszło w okresie od marca do listopada tego roku.

Policjanci doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, złożył do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. 2 grudnia Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Teraz policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Żaganiu docierają do pokrzywdzonych, którym będą okazywane rzeczy, które zabezpieczyli funkcjonariusze pionu kryminalnego. Odzyskane rzeczy trafią do prawowitych właścicieli.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP Żagań

%d bloggers like this: