LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Żagańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i próby wprowadzenia ich do obrotu

 

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali do wyjaśnienia młodego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i próby wprowadzenia ich do obrotu. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę oraz łodygi i nasiona konopi.

23 listopada tego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali do wyjaśnienia 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania w Żaganiu policjanci znaleźli ponad 15 gramów marihuany, łodygi konopi, nasiona konopi oraz elektroniczne wagi i strunówki. Narkotyki zostały zabezpieczone i przesłane do laboratorium kryminalistycznego.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających oraz przygotowanie narkotyków do wprowadzenia ich do obrotu . 25 listopada tego roku mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, zastosował wobec niego dozór Policji.

Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: