LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

W czasie ostatniego weekendu policjanci prowadzili wzmożone kontrole pn. „Andrzejki 2016″

 

W czasie ostatniego weekendu policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne pn. „Andrzejki 2016”. Podczas tych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad tysiąca kierowców. Zostało zatrzymanych czterech pijanych kierowców i jeden nietrzeźwy rowerzysta.

W działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu żagańskiego brali udział policjanci ruchu drogowego i pozostałych pionów. Policjanci szczególny nacisk kładli na kontrole stanu trzeźwości, aby systematycznie eliminować z ruchu pijanych kierowców. Prędkość z jaką jeździli kierowcy, to kolejny element, który był bardzo skrupulatnie sprawdzany przez policjantów ruchu drogowego.

Podczas tych działań policjanci ujawnili 83 wykroczenia popełnione przez kierowców i pieszych, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów i zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom. Przez trzy dni prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości 1.052 kierowców. Jeden rowerzysta i czterech kierowców pojazdów mechanicznych było nietrzeźwych. Tylko nocy z 26/27 listopada, w czasie wzmożonych działań kontrolnych pn. „Andrzejki” żagańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców: o godz. 1.20 policjanci zatrzymali na ul. Lotników Alianckich w Żaganiu 39-letniego mężczyznę, kierującego renault megane, który miał w organizmie 2,4 promile alkoholu, a o godz. 1.45 na ul. Kożuchowskiej w Żaganiu policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę kierującego BMW, który miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: