LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Żagań

Wyjątkowe widowisko „Usłyszeć Taniec” w Żaganiu

 

 

 

 

25 listopada 2016 o godzinie 19:00 w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu

Flamenco, step irlandzki, a także m.in. taniec współczesny i ethnojazz – to wszystko zobaczymy podczas wyjątkowego widowiska Usłyszeć Taniec, które w ostatni piątek listopada (25.11) zostanie zaprezentowane w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Ten niezwykły projekt to jedno z kilku na świecie tego typu przedsięwzięć, jest to wydarzenie, którego nie można przegapić!
Usłyszeć Taniec to barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. To niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk.
Jest to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go, pod kierownictwem Tomasza Bieli, wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne: Damian Kowaliński, Witold Kulczycki, Małgorzata Mycek, Piotr Rogacki i Borja Soto. Efektem ich współpracy jest unikalna, ethnojazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury (ul. Szprotawska 4 pok.164) oraz pod adresem abilet.pl

uslyszec_tanec_zagan

%d bloggers like this: