RAZEM POMÓŻMY CHOREMU KUBIE

Kuba, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 walczy z ciężka chorobą. Wspiera go cała społeczność szkolna. Możemy pomóc również my wszyscy.

– O chorobie kolegi dowiedzieliśmy się na początku roku – wspominają Andżelika i Paulina, koleżanki z klasy. – To był dla nas szok. Że kolega ciężko zachorował i zmaga się z białaczką.

Po chwili przygnębienia przyszły pomysły na działanie. – To już nasza czwarta zbiórka – opowiada siostra Aldona, katechetka klasy. – Trzy pierwsze organizowaliśmy w szkole, ostatnią w Pałacu Książęcym, podczas projekcji filmu „Sylwester”.

Patronat nad zbiórka objął hrabia Guillaume De Louvencourt Poniatowski, który jest koproducentem i propagatorem filmu.

Kuba jest pacjentem kliniki we Wrocławiu. – Chcieliśmy go tam odwiedzić, ale na razie jego stan zdrowia na to nie pozwala – mówią dziewczyny.

W akcję na rzecz Kuby mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy miasta i nie tylko. Chłopiec i jego rodzina potrzebują wsparcia. Datki można przekazywać do sekretariatu Zespołu Szkół nr 2 w Żaganiu przy ul. Nocznickiego, za pośrednictwem dyrektora Tomasza Szewczyka. Od wczoraj Kuba jest również podopiecznym stowarzyszenia Uśmiech Dziecka w Żaganiu i ma założone subkonto nr: 85 1090 2558 0000 0001 1737 7823 “Pomoc dla Kuby”, na które można przekazywać środki.

Related posts