LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Świętoszów Wojsko Żagań

Pożegnanie żołnierza

 

W piątek 28 października br., nietypowo, bo na Wzgórzu Prezydenckim Ośrodka Szkolenia Poligonowego Świętoszów, miała miejsce uroczystość pożegnania podpułkownika Tadeusza Migacza, który kończy swoją przygodę z wojskiem.

Podczas uroczystej zbiórki, w obecności sztandaru wojskowego, licznie zebrani przełożeni, koledzy, żołnierze oraz pracownicy wojska spotkali się, aby pożegnać ppłk Tadeusza Migacza, który po blisko 30-letniej służbie wojskowej, decyzją Ministra Obrony Narodowej, żegna się z mundurem.

Pułkownik przez wiele lat związany był z Czarną Dywizją oraz jednostkami wojskowymi wchodzącymi w jej skład. W 1999 roku, po kilku pierwszych latach swej służby w 10. pułku dowodzenia z Wrocławia, ppłk Migacz został skierowany do 10. Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc), gdzie na różnych stanowiskach służbowych służył przez 14 lat do 2013 roku. Z żołnierzami z 10BKPanc pułkownik służył również Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

Ostatnio pełnił on służbę w sztabie dywizji, jako Szef Wydziału Wsparcia Dowodzenia i Łączności (G-6).

W czasie zbiórki gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca Czarnej Dywizji podziękował ppłk. Migaczowi za dotychczasową służbę, życząc jednocześnie wielu dalszych sukcesów poza mundurem.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie, po którym nastał czas indywidualnych życzeń i pożegnań.

 

Tekst i zdjęcia: mjr Artur Pinkowski

Sekcja prasowa 11DKPanc

mjr Artur Pinkowski

%d bloggers like this: