LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Wojsko Żagań

Sztabowe łamigłówki

 

Żołnierze dowództwa i sztabu 1. Brabanckiego batalionu czołgów 34. Brygady Kawalerii Pancernej (34BKPanc) z Żagania zakończyli kolejny trening sztabowy, tym razem pod kryptonimem „PARSĘTA-16”.

Głównym zagadnieniem rozpatrywanym przez uczestników treningu sztabowego było planowanie działań batalionu jako odwodu brygady w obronie.

– Nasze ćwiczenie ma na celu doskonalenie umiejętności osób funkcyjnych i komórek organizacyjnych przede wszystkim w rozwiązywaniu problemów taktycznych podczas planowania i organizacji działań bojowych na tle teoretycznej sytuacji na czas „W”. W takich ćwiczeniach ważne jest zgranie pionów i sekcji obsady stanowisk dowodzenia batalionu. – wyjaśnił kierownik treningu, dowódca 1 brabanckiego batalionu czołgów, ppłk Andrzej Kasperski.

Trening sztabowy pk. „PARSĘTA-16” umożliwił zgrywanie ćwiczącej obsady stanowiska dowodzenia i jednocześnie był okazją do sprawdzenia umiejętności i wiedzy oraz stopnia przygotowania oficerów i podoficerów sztabu batalionu do organizacji i wykonywania zadań przez batalion, jako odwód brygady podczas prowadzenia działań bojowych.

Tekst i foto: ppor. Magdalena Czekatowska

Oficer prasowy 34BKPanc

kpt. Rafał NOWAK

%d bloggers like this: