LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Przed nami Święto Zmarłych- wybierając się na groby naszych bliskich zmarłych zachowajmy czujność i rozwagę!

 

Przed nami Święto Zmarłych. To szczególny czas zadumy i refleksji. Pamiętajmy aby wybierając się na groby naszych bliskich zmarłych zachować czujność i rozwagę. W dbaniu o bezpieczeństwo będą pomagali policjanci. W rejonach dróg wylotowych i w okolicach cmentarzy będą wzmożone patrole Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i podległych komisariatów, w piątek, 28 października rozpoczynają coroczną akcję „ZNICZ”, która potrwa do 3 listopada. Wzmożone, policyjne działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób odwiedzających bliskich zmarłych na cmentarzach. Policjanci będą przez kilka dni kierowali ruchem na drogach, aby w bezpieczny i sprawny sposób dotrzeć do nekropolii. Pamiętajmy, aby bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów na drogach i nie jeździć na pamięć – . w wielu miejscach będą czasowe zmiany organizacji ruchu.

Wiele osób przed Świętem Zmarłych porządkuje groby swoich bliskich. Dlatego przypominamy wszystkim osobom porządkującym nagrobki, aby zwracali uwagę na swoje mienie. Kradzieże na cmentarzach odbywają się najczęściej według podobnego scenariusza. Łupem złodziei padają przede wszystkim damskie torebki, oraz męskie saszetki, portfele, telefony komórkowe czy dokumenty pozostawione na ławkach lub przy płytach nagrobkowych. Złodzieje mogą wykorzystać moment nieuwagi np. w czasie pójścia po wodę czy wyrzucenia śmieci. Nie pozostawiajmy też w zaparkowanych samochodach cennych rzeczy położonych. Rzeczy widoczne przez szybę samochodową mogą paść łupem złodzieja.

Apelujemy więc o czujność i rozwagę! Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam niezbędne i zwracajmy uwagę na nasze torebki i saszetki.

%d bloggers like this: