LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Żagań

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali w nocy pasażera samochodu osobowego, u którego znaleźli amfetaminę

 

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali w nocy pasażera samochodu osobowego, u którego znaleźli amfetaminę. Za posiadanie substancji psychotropowej 36-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 23/24 października tego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzili działania operacyjne na terenie miasta i gminy Szprotawa. W czasie nocnej służby jeden z patroli operacyjnych który jeździł samochodem nieoznakowanym, w rejonie miejscowości Siecieborzyce zauważył na bocznej drodze gruntowej stojące auto. W volkswagenie passacie siedziało dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli samochodu policjanci ustalili, że kierowcą i pasażerem są mieszkańcy powiatu nowosolskiego. Podczas sprawdzania auta policjanci znaleźli plastikowy pojemnik, z białą substancją.

Policjanci zatrzymali i doprowadzili do żagańskiej jednostki 36-letniego pasażera passata, podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych. W komendzie policjanci przy użyciu narkotestu potwierdzili, że zabezpieczona w aucie substancja to amfetamina. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. 36-latek przyznał się do tego przestępstwa. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: