LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Iłowa Policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej odzyskali koparko-ładowarkę skradzioną na terenie Niemiec

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej, dzięki współpracy z policją niemiecką, dotarli do koparko-ładowarki, która skradziona została na terenie Niemiec. Maszyna budowlana o wartości blisko 650 tysięcy złotych została już przekazana właścicielowi.

Położenie województwa lubuskiego sprawia, że funkcjonariusze  z Polski i Niemiec często ze sobą współpracują. Przekazywane informacje, również za pośrednictwem centrum współpracy służb w Świecku,  wielokrotnie doprowadziły do odzyskania pojazdów, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Tym razem funkcjonariusze ustalili położenie 21-tonowej koparki.

21 października br. policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informację o skradzionej na terenie Niemiec koparce i jej prawdopodobnym położeniu. Okazało się, że ciężki pojazd jest już po polskiej stronie. Przy współpracy z niemieckimi policjantami, maszynę odnaleziono w Wymiarkach (powiat żagański). Kilkunastotonowa koparko-ładowarka została skradziona za naszą zachodnią granicą firmie budowlanej w nocy 20/21 października. Jej wartość to blisko 650 tysięcy złotych.

Na miejscu odnalezienia pojazdu pracowali śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczyli niezbędne ślady, które pomogą w ustaleniu sprawcy tej kradzieży. Maszyna budowlana wróciła już do właściciela.

To kolejny przykład skutecznej pracy lubuskich policjantów i odzyskane pojazdy, skradzione na terenie Niemiec:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17616,Policjanci-odzyskali-skradzione-koparki-warte-100-tys-euro.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/18259,Kolejny-skradziony-pojazd-wroci-do-wlasciciela.html

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

%d bloggers like this: