LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Policja Wydarzenia/Informacje Żagań

Komendant Wojewódzki wyróżnił żagańskich policjantów

 

Trzech żagańskich policjantów zostało nagrodzonych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Janiaka. Wyróżnienia odebrali w czasie uroczystej zbiórki z udziałem kadry kierowniczej całego garnizonu lubuskiego.

W czwartek /6 października br./ w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której zaangażowanie żagańskich policjantów docenił Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak. W obecności kadry kierowniczej Lubuskiej Policji, z rąk Pana Komendanta i Wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne i nagrody. W ten sposób funkcjonariusze zostali docenieni za swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa. Szef lubuskich policjantów insp. Jarosław Janiak podziękował wyróżnionym funkcjonariuszom za zaangażowanie i profesjonalizm, dzięki któremu poziom bezpieczeństwa w województwie lubuskim stoi na wysokim poziomie. W uroczystości wzięli udział przełożeni wyróżnionych policjantów: Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu, insp. Artur Kamiński i Komendant Komisariatu Policji w Szprotawie, podinsp. Piotr Tomkiewicz.

Policjanci, którzy zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. to:

  • asp. sztab. Grzegorz Pawęska z Komisariatu Policji w Szprotawie, który zajął II miejsce w Wojewódzkim Turnieju „Dzielnicowy Roku 2016”. Dzielnicowy będzie reprezentował Lubuska Policję na ogólnopolskich zawodach, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w październiku 2016r.

  • st. post. Bartosz Kulej z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i st. post. Michał Moskwa z Komisariatu Policji w Szprotawie reprezentowali Lubuską Policję w ogólnopolskim finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbył się w Szkole Policji w Słupsku. Finał tegorocznego turnieju objął honorowym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. Podkreślenia wymaga fakt, że rozgrywany w murach słupskiej uczelni finał był kwintesencją cyklu doskonalenia zawodowego oraz poprzedzony został eliminacjami zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim, w których uczestniczyło blisko 25 tys. policjantów.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu,

%d bloggers like this: