LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Muzyka Zielona Góra

Anna Maria Jopek Kwartet w Zielonej Górze

 

2 październik  2016 godz. 18.00   Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda, Zielona Góra, pl. Powstańców Wlkp. 10

 

Anna Maria Jopek – wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall.

Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie.Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

ANNA MARIA JOPEK Z ZESPOŁEM

Anna Maria Jopek – głos, keyboard
Krzysztof Herdzin- fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, flety, calimba, głos
Robert Kubiszyn – gitara basowe, wave drum, instrumenty perkusyjne, chórki, live looping
Piotr Nazaruk – śpiew, flety
Paweł Dobrowolski – perkusja

Podczas koncertu muzycy grają na niezliczonej ilości instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. „Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie” – mówią sami artyści. Podczas koncertów nie zabranie największych przebojów jak i najpiękniejszych polskich tematów.

Kup bilet na https://www.ebilet.pl/muzyka/piosenka/anna-maria-jopek/

%d bloggers like this: