LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Muzyka Żagań

Koncert PowerHorse w żagańskim Klubie Elektrownia

 

 

 

 

 

Koncert PowerHorse w ramach trasy promującej „Zasięg aspektu” – pierwsze wydawnictwo zespołu.

Gość specjalny – Seven Sages

Bilety dostępne w klubie za jedyne 10zł.

PowerHorse – zespół z Poznania, którego korzenie sięgają Konina. Muzyka którą tworzymy inspirowana jest rockiem i metalem lat 80 i 90. Żeby lepiej trafić do naszych odbiorców, śpiewamy po polsku. W roku 2016 a dokładniej, 26 maja 2016 r, światło dzienne ujrzał nasz debiutancki krążek “Zasięg aspektu”. Mamy na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień:
Rok 2015 – listopad – wyróżnienie dla zespołu na IX Rockowe Andrzejki Kostrzyn Wlkp. oraz nagroda dla Jakuba Kaczmarka w kategorii “Najlepszy Gitarzysta”
– październik – wyróżnienie na Jaszczur Music Festival Lisewo
– czerwiec – nagroda główna jury w konkursie Nasze Miasto Gra, którą był występ na LUXFEST vol. 4
Rok 2014 – lipiec – nagroda internautów Rock Armata podczas Unique Rock Festiwal
– marzec – wyróżnienie od Fabryki Zespołów w kategorii „Najlepszy Gitarzysta” dla Jakuba Kaczmarka w Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie
Rok 2013 – nagroda główna IV Konińskiej Ligi Muzycznej
W swojej krótkiej historii zespół supportował między innymi takie zespoły jak TURBO, Proletaryat, TSA, Night Mistress, Wolf Spider, Acid Drinkers, Exlibris, oraz Thermit.

Seven Sages – młoda konińska metalowa kapela. Inspiracją do tworzenia są głównie kapele thrash-, death- i heavy metalowe. Bardzo młodzi muzycy z metalowymi sercami zadziwiają poziomem jaki już dzisiaj reprezentują Charyzmatyczny wokalista, sceniczny entuzjazm zespołu i współbrzmienie ciężkich, technicznych gitar nie pozwala publiczności pozostać obojętnymi na to co dzieje się na scenie. Muzycy grają własne złożone muzycznie kompozycje z tekstami głównie w języku angielskim, ale nie tylko.
Kapela ma na swoim koncie wiele koncertów w znanych klubach i na scenach festiwalowych m.in. w rodzinnym Koninie, Poznaniu, Kaliszu, Łodzi, Jarocinie, Nowym Mieście nad Wartą.
Zespół występował na żywo jako support m.in. przed takimi legendarnymi zespołami jak KAT, Wolf Spider (Wilczy Pająk), Turbo, Acid Drinkers, Farben Lehre czy The Analogs.

 

%d bloggers like this: