LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Wojsko Żagań

Sukcesy młodych artystów

 

Trzy tytuły Laureata i jedno wyróżnienie to bilans, którym mogą pochwalić się młodzi artyści z Klubu Wojskowego Czarnej Dywizji z Żagania, którzy wzięli udział w artystycznych zmaganiach podczas 18. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.
W dniach 09-12 czerwca w Kołobrzegu, odbył się 18. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego, którego organizatorem było Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, we współpracy z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy oraz 8. Batalionem Remontowym w Kołobrzegu.

11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej reprezentowały: Nikola Grzegrzółka – sekcja wokalna, teatralna, Julia Łabuda – sekcja wokalna, Dominika Miętek – sekcja recytatorska.

Do Kołobrzegu na finał przyjechało ponad 400 uczestników z całej Polski, wyłonionych w drodze przesłuchań konkursowych w swoich regionach.

Na scenach kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury uczestników oceniały dwie rady artystyczne, w których zasiadały: Bernadetta Wojdat-Sujkowska (pedagog, choreograf), Artur Żymełka (choreograf, pedagog, tancerz), Ryszard Leoszewski (pedagog, kompozytor, piosenkarz), kpt. Krzysztof Więch (muzyk, kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Koszalinie), Jolanta Wojtaś-Zapora (pedagog, reżyser teatralny), Tadeusz Kielar (reżyser teatralny, plastyk, dyrektor RCK w Kołobrzegu), Wiesław Lewoc (aktor, reżyser).

Na scenie kameralnej prezentowały się małe formy teatralne: interpretacje i teatry jednego aktora. Natomiast na dużej scenie RCK można było posłuchać oraz zobaczyć: solistów-wokalistów, zespoły wokalne i grupy taneczne.

W niedziele – 12 czerwca – miał miejsce uroczysty Koncert Galowy, podczas którego ogłoszono zwycięzców i wyróżnionych.

„Klub Czarnej Dywizji zaprezentował się, jako jeden z lepszych, czego wynikiem było uzyskanie trzech tytułów laureata i jednego wyróżnienia. Nikola Grzegrzółka otrzymała 2 tytuły laureata w dwóch kategoriach: soliści – wokaliści i teatru jednego aktora w wieku 7-12 lat, Julia Łabuda otrzymała tytuł laureata w kategorii soliści – wokaliści w wieku 13-16 lat, Dominika Miętek otrzymała wyróżnienie. Jestem bardzo dumna z reprezentantów klubu, którzy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi zdobywając czołowe miejsca na Festiwalu. Podziękowania należą się również instruktorom: Pani Halinie Schulz i Małgorzacie Moskwie, które włożyły duży wysiłek w przygotowanie podopiecznych” – opowiada kierownik klubu Tatiana Kardynał – Grzegrzółka

Tekst: Kamila Smolińska

Zdjęcia: Tatiana Kardynał – Grzegrzółka

%d bloggers like this: