LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Kultura i rozrywka Wojsko Żagań

Niezwykła przesyłka

Tuż przed wyjazdem na szkolenie poligonowe w ramach ćwiczenia Anakonda 16, żołnierze 11 batalionu dowodzenia z Żagania, otrzymali niezwykłe zadanie. Na prośbę fundacji „Mam Marzenie”, dla siedmioletniego Piotrka mieli doręczyć cenną przesyłkę.

W poniedziałek 30 maja, kilku żołnierzy batalionu w pełnym bojowym rynsztunku udało się do Nowej Soli. Mieszka tam siedmioletni Piotrek, podopieczny Fundacji „Mam Marzenie”, który zmaga się z ciężką chorobą. Piotrek ma wiele marzeń, chciałby zostać prawdziwym żołnierzem oraz kierować czołgiem. Uwielbia także wszelkiego rodzaju gry militarne, ale niestety stan jego zdrowia powoduje, iż większość czasu spędza w szpitalu, gdzie nie może zasiąść za sterami czołgu w swojej ulubionej grze.

– Było to niezwykłe zadanie. Nasz przyjazd był bardzo ważny dla Piotrka, a kiedy mógł się przejechać razem z nami naszym pojazdem, czuliśmy, iż był naprawdę szczęśliwy, a tym bardziej zaskoczony, kiedy wręczyliśmy dla niego przesyłkę. – opowiadał dowódca grupy, starszy chorąży sztabowy Mariusz Gawroniuk.

W dostarczonej przez żołnierzy przesyłce dla Piotrka był pozyskany przez fundację laptop, dzięki, któremu przebywając na kolejnych długotrwałych hospitalizacjach będzie mógł cały czas być dzielnym czołgistą.

– Nasz mały marzyciel był przeszczęśliwy, a rodzice wielokrotnie zapewniali nas, że nie widzieli syna tak podekscytowanego i w dobrej formie już od długiego czasu. – opowiadała Joanna Grzybiak z Fundacji Mam Marzenie.

Tekst: chor. Rafał Mniedło

Zdjęcia: Archiwum Fundacji „Mam Marzenie”

%d bloggers like this: