LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Dzieci & młodzież Żagań

Trening Akademii Judo na Arenie w Żaganiu

 

 

 

 

 

 

Trening Judo na Arenie w Żaganiu prowadzony przez Marka Cieplickiego. Zajęcia odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Żaganiu przy ul. Kochanowskiego 6, w Sali Fitness (I Piętro); we wtorki i czwartki.

Początki judo to zabawy dzieci na macie /tatami/. Późniejszy trening opiera się na trenowaniu padów, rzutów, dźwigni i duszeń oraz na randori (sparringu). Walki treningowe, prowadzone w parterze (ne-waza) albo stójce (tachi-waza), nazywają się randori.
Walki na zawodach nazywa się shiai. Trening judo charakteryzuje się, zresztą jak większość japońskich sztuk walki, ceremonialnością. Trening zaczyna i kończy ceremonialny ukłon zwany rei. W ramach treningu trenuje się również układy kata – są to z góry zaaranżowane ataki i odpowiedzi na nie. Służą one do demonstrowania technik, dopracowania ruchów, a także do zachowania pewnych technik których już się nie stosuje w walkach sportowych.

Walki odbywają się na tatami w sali nazywanej dojo. Maty są miękkie aby złagodzić upadek ćwiczącego i nie narazić go na poważniejsze uszkodzenia ciała.Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie z stawiającym opór przeciwnikiem.

Marek Cieplicki, tel. 666 063 705, e-mail: marekcieplicki@interia.pl

%d bloggers like this: