LOKALNY PORTAL INFORMACYJNY

Żagań, Żary, Szprotawa, Iłowa, Kożuchów i okolice.

Historia miasta i okolic

75. Rocznica Wielkiej Ucieczki – 23.03.2019r Żagań

Wywiad z Markiem Łazarzem dyrektorem Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. 23.03.2019 Obchody 75. Rocznicy Wielkiej Ucieczki http://moye1.nazwa.pl/instalator/wordpress2/wp-content/uploads/2019/03/Marek-Łazarz.m4v  

Kolejny partner do realizacji projektu związanego z remontem elewacji kościoła św. Krzyża – Mauzoleum Książąt Żagańskich.

          Dzięki staraniom Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Józefa udało się pozyskać kolejnego partnera do realizacji projektu związanego z remontem elewacji kościołaśw. Krzyża – Mauzoleum Książąt Żagańskich. Jest to Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie. W ramach pierwszego…

Zwiedzanie Wieży Widokowej w Żaganiu

Wakacje a co za tym idzie również urlopy są doskonałą okazją do odwiedzania naszych żagańskich zabytków. Dzisiaj chcielibyśmy zaprosić Państwa na Wieżę Widokową, z której panorama zachwyca i zazwyczaj wraca się w to miejsce wielokrotnie.

Noc Muzeów w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu

W najbliższą sobotę 14 maja 2016 roku zapraszamy na Bezpłatne zwiedzanie muzeum oraz wystaw muzealnych z przewodnikiem o godz.: 14:00, 16:00, 18:00. O godz. 20:00 nocne zwiedzanie muzeum oraz terenów poobozowych *na wycieczkę prosimy zabrać latarki!. Zapraszamy!

%d bloggers like this: